Vztah s vanilkou

Možná jste o sobě zjistili, že jste trochu jiní už velmi mladí, ale přesto jste se zamilovali do někoho úžasného, kdo je úplná „vanilka“. Možná jste svou BDSM+ orientaci odhalili až v pozdějším věku, a už žijete v trvalém vztahu s někým, koho to vůbec neoslovuje, tak jako já. Jak se říká, srdci člověk neporučí. Ale do značné míry ani svým potřebám. Nemůžeme se rozhodnout, koho budeme milovat a koho ne, a stejně tak naivní by bylo si myslet, že nás záliba v BDSM praktikách prostě nějak sama časem přejde. Jistě, existují i výjimky. Nicméně snaha svoje zaměření ignorovat nebo potlačit často nakonec nadělá ještě větší paseku, než pokusit se věc řešit. Takže co teď s tím?

Nemlčte

Řekněte svému partnerovi na co myslíte, jaké máte potřeby, po čem toužíte. Svěřte se. Možná, že jste svůj protějšek odhadli špatně, možná ve svém nitru vanilka vůbec není, a sní o tomtéž o čem vy, jen se to také bojí říci. Každopádně i v případě, že vanilka skutečně je, tak má s vámi vztah, miluje Vás a má právo vědět, na čem je.

Buďte upřímní

Pokud se rozhodnete mlžit, upravovat skutečnosti, zatajovat podstatné informace nebo vysloveně lhát, ničemu tím nepomůžete. Stejně se to provalí a z už tak složité situace si vytvoříte téměř neřešitelnou. Naopak pokud Vaší milované bytosti dodáte dostatek smysluplných informací s reálným základem, pomůžete jí vyrovnat se se strachem z neznámého a zbořit předsudky vytvořené často pokřiveným společenským pohledem na problematiku.

Buďte trpěliví

Dejte vašemu protějšku čas, aby o situaci přemýšlel. Uvědomte si, že je pro něj celá situace úplně nová, zatímco Vy už za sebou máte často i týdny a měsíce přemítání nad tématem ze všech možných stran. Nebojte se společně konzultovat situaci například s někým z okruhu Vašich podobně zaměřených známých.

Stanovte si hranice

Ve chvíli, kdy jste svého partnera pravdivě informovali, a on se srovnal s existencí vašich specifických potřeb, je na čase promluvit si o tom, jak to bude dál. Existuje mnoho možností. Pokud je váš partner tolerantní, můžete si domluvit podmínky, za kterých pro něj nebude zraňující nebo stresující možnost, že si budete chodit hrát s někým jiným než s ním. Tyto domluvené hranice potom striktně dodržujte.

Pokud však žárlí a nepřipouští variantu, že byste se realizovali jinde, a zároveň jej BDSM tematika skutečně zcela míjí, je už potom jen na Vás, zda zvítězí Váš vztah, nebo Vaše potřeba.