Houkla na mne Velká drsná…

Asi všichni jsme si prošli obdobím, kdy jsme už věděli, že je něco jinak, že v tom nejsme sami, a měli potřebu se seznámit s lidmi, kteří v tom už umí chodit. Jenže kde je najít? Kromě srazů je několik možností: Hledat v inzerátech, pokusit se zapojit do diskuzí na komunitních serverech, anebo to zkusit na chatu.

Inzeráty jsem nezkoušela. Nicméně z doslechu vím, že šance, že dostanete zcela příčetnou odpověď (v případě, že odepíšete vy, pak šance, že na druhém konci bude někdo normální), je velice malá. Diskuze jsou fajn, pomohou člověku si v hlavě srovnat dost věcí, slyšet názory a vnímání druhých lidí, ale šance poznat tam reálně někoho, a zajít s ním třeba na kafe, je taky v podstatě nulová. Takže třetí možnost – chat.

Jaká je šance tam? Nedávno jsem po mnoha letech zkusila povídat si na chatu i s jinými lidmi než jsou mí známí a přátelé. Zděšeně jsem konstatovala, že se vůbec nic nezměnilo od doby, kdy jsem začínala, a pokoušela se na chatu s někým seznámit já sama. Rádobysubíci zoufale přesvědčující kohokoliv s červenou panenkou, že budou ochotně a rádi sloužit, rádobydominy, které se rozdíl mezi dominancí a arogancí nikdy nesnažily ani pochopit, a mezi tím pár „honičů“, kteří lákají kohokoliv, aby se šel podívat na jejich ornitologickou výbavu přes webovou kameru.

Ale abych nekřivdila, potkala jsem tam i pár lidí, kteří to měli v hlavě srovnané, a dalo se s nimi rozumně popovídat. Zajímavé je, že svou dominanci či submisivitu neměli zapotřebí nijak zdůrazňovat.

Díky těm prvním, těm „rádobyněco“, vznikly už před lety dva pojmy, které vešly ve všeobecnou známost a staly se oblíbeným zdrojem mnoha vtípků.

Pojem první: VDD

Velká Drsná Domina. Poznáte ji velice snadno. Zásadně si nechává vykat, pokud ji pozdravíte prostým „ahoj“, většinou se Vám dostane odpovědi v duchu „komu tykáš zmetku“, či něco podobně moudrého. Co jí chybí na mozku, to většinou dohání na sebevědomí. Hodně rychle Vám vysvětlí, že ona je ta správná domina, jíž nejste hoden ani líbat špičky špinavých bot, a že jste nula, co se jí nesmí podívat do očí či něco podobně chytrého. Oslovení, která používá, jsou většinou „zmetku, hajzle, otrocká nulo“ apod. A z nepochopi­telného důvodu se chová přezíravě a povýšeně ke každému, kdo otevřeně říká „jsem submisivní“.

Pojem druhý. „Klimakterická domina“

Je to ještě o něco smutnější případ, nežli VDD. Věkový profil většinou někde mezi 35–50 lety. Svou podstatou spíš uzavřené stvoření s hodně nízkým sebevědomím, které je nespokojené v nudném dlouhotrvajícím manželství, už vychovalo děti, které si začínají žít vlastní životy, a ono došlo k pocitu, že pořídit si milence by nemusel být úplně špatný nápad. A tak zajde kam? Na chat. A zjistí, že tam potká velmi mnoho mladých, docela hezkých a příjemných mužů, kteří také hledají. Jenže ne milenku, hledají dominantní partnerku. A tady spolehlivě zafunguje zákon nabídky a poptávky. Takže se z uhoněné maminy, unavené stárnoucím a bručícím manželem, stane Madam. Projevuje se dost podobně jako VDD, jelikož právě ony jsou pro ně inspirací, k nim si chodí pro radu a z jejich blábolů čerpají při svém jednání.

Moje rada. Pokud nejste ten typ subíka, který vyhledává výše popsané, prchejte, nebo si z nich dělejte legraci. Ten, kdo na Vás po pozdravu štěkne „sklapni subíku“, „klekni a popros o mou přízeň“. Ten, kdo se prezentuje jako lepší člověk jen proto, že má pocit, že se mu stala dominance, ten Vašeho zájmu není hoden.

A jak že se pozná ta „pravá“ dominance? Teď Vás asi zklamu, ale nepozná se. Dominance je v člověku, stejně jako submisivita, ale aby k sobě přitáhla jako magnet dva opačné póly, musí zafungovat nějaká přitažlivost. Nenechte se zmást tím, že byste měli, musíte, jste nuceni dělat to či ono a když to neděláte, jste špatný subík. Nenechte si vnutit pocit, že pokud na tuhle hru přistoupíte a začnete to dělat, byť to necítíte, zvýší se tím Vaše šance si svou dominantní partnerku najít. Není to pravda. Jediná šance, která se zvýší, je, že budete pokládáni za pitomce. Takže až si na Vás zase nějaká rádobydomina houkne, s klidným svědomím ji pošlete až tam, kde záda ztrácejí své slušné jméno. Není to sice submisivní, ale je to přesně to, co si dotyčná zasluhuje.