Členové redakce

Zuzák

Redaktorka Zuzák

Navzdory mužsky znějícímu nicku jsem žena, věkem něco přes třicet, bisexuálně orientovaná, více než dekádu šťastně vdaná, z vlastní vůle bezdětná. Kromě manželství žiji ještě v několika dalších trvalých svazcích s muži i ženami.

BDSM zaměřením jsem v první řadě hravá. Psychická interakce s konkrétním člověkem je pro mne nadřazená konkrétním praktikám. Pokud bych se ale přeci jen měla někam přibližně zařadit, asi bych mohla být spíše submisivní, masochistka, spankerka.

BDSM jsem začala objevovat poměrně pozdě, až po třicítce, ale o to více si to teď užívám. Ve spoustě věcí stále hledám svou cestu a učím se nové věci o sobě i o světě kolem sebe.

Tabron

Redaktorka Tabron

Jsem inteligentní, vnímavá, komunikativní studentka, věčně hledající nové předměty studia, s rozhledem v mnoha oblastech mimo svůj hlavní obor. Názory jsem spíše muž, než jedna z davu módních slečen. Do BDSM jsem vstoupila levou – vlastní špatné zkušenosti vnímám jako velký klad pro okolí a neštěstí pro svého případného budoucího partnera.

Jsem individualita, která často stojí v pozadí, má přehled o aktuálním dění i osobnostech komunity, sama veřejně působím. Jsem hravá a kreativní, pro každou špatnost. A aby to nebylo tak snadné, zaměřením submisivní sado-masochistka se sklony k fetiš materiálům. Jsem ta, jejíž smích nepřeslechnete.

Nufinka

Redaktorka Nufinka

Jsem přiměřeně zralá bosorka věku něco přes 30. Dá se o mě říci, že jsem dominantní sadistka, byť tyto škatulky běžně příliš nevyužívám. Mnohem přesnější popis je „požitkářka, jenž se nebojí žít“. Žiji trvale v několika vztazích. Již léta jsem přesvědčována o nemožnosti jejich skloubení, přesto však svou rodinku bezproblémově udržuji v chodu na bázi upřímnosti, přátelství a férového jednání.

S BDSM vztahy jsem v kontaktu přes 16 let, z toho 14 let se v různé míře aktivně pohybuji v pomyslné BDSM komunitě a zapojuji se do širšího dění. Nemám patent na rozum a ani nikomu nenutím svůj přístup k řešení životních úskalí. Nabídnout mohu jen léta zkušeností, jejichž praktickou využitelnost dokazuje sám můj více méně šťastný a spokojený život.

Epire

Redaktorka Epire

Jsem žena a jsem submisivní. Můj věk se dá velice galantně označit oním otřepaným: „mládí v nenávratnu a důchod v nedohlednu“. Prý jsem dobrák a nenapravitelný optimista,ale nenechte se zmást. Ten,kdo by se cíleně pokoušel mne naštvat, ten by si měl předtím uzavřít dostatečně vysokou životní pojistku.

Kdykoliv mi můžete napsat. Pokud to bude v mých silách, ráda Vám odpovím na jakoukoliv otázku. Pokud ne, postoupím Váš dotaz někomu znalejšímu a fundovanějšímu.

Nicméně berte prosím v potaz, že to, co Vám odpovím, bude vždy jen můj názor, který nemusí být jediný nebo nezbytně správný.

Boris Carina

Redaktor Boris

Vlastním jménem Martin Stehlík. Bohém technických věd, milovník neuchopitelného. Od alternativní medicíny po kvantovou mechaniku. Ctitel dobrého jídla a výjimečných žen. (A že jich je kupodivu hodně.) Obdivovatel filozofie nejen východní společnosti.

Vždy se řídím heslem, že zkusit se má vše… A tak nyní zkouším derivace.

Jsem přesvědčen, že BDSM není žádný svět sám pro sebe a lidé, kteří o něm uvažují, mají jednu vlastnost – a to je šokující – jsou normální.

Maruška

Redaktorka Maruška

Jsem prý citlivá, prý drsná. Introvert s extrovertním chováním. Romantik se slovní zásobou češtinářky a dlaždiče. Nemám ráda škatulkování, ale pro usnadnění: jsem submisivní vůči jednomu partnerovi a mám masochistické touhy. Dominantní chování mi není cizí. Skloubení submisivity a masochismu vnímám jako zázračný dar, který mi život nadělil i se všemi úskalími. Odevzdání se druhému a SM tělesné prožitky jsou důvěrné propojení dvou konkrétních lidi.

Koncem listopadu jsem ukončila spolupráci s redakcí.