Muflonek

Usměvavá blondýnka s velkýma očima a dobráckým úsměvem. Asi jako první dovedla od teorie k praxi pojem „Harém dominantů“. Mezi úchyly se objevila poprvé na začátku milénia a funguje dodnes. Občas je možné ji potkat ve čtvrtek v Ateliéru, více ale na privátních akcích.

Ahoj,
známe se už hodně let a ty ses nezměnila ani o kousek, Pořád stejně usměvavá, pořád v pohodě. Budeš tak hodná a odpovíš našim nováčkům na pár otázek, aby viděli, že být v pohodě a s úsměvem na rtech není podmíněno tím, že je člověk „normální“?

Vzpomeneš si ještě na dobu, kdy jsi se prvně objevila mezi úchyly? Jaké byly pocity z lidí, ze sebe sama?

Tak jako většina jedinců i já jsem začínala na internetu. Povídala si tam s lidmi nejprve veřejně, ale pak začala být komunikace osobnější, až došlo i na setkání s jedním dominantem. Ten pán na mě udělal dojem a já mu podlehla. No a pak to šlo ráz na ráz. Na prvním srazu jsem potkala další lidi a většina z nich mi byla sympatická. Na nic si nehráli a vzali mě mezi sebe

Bylo ve tvém životě období, kdy jsi s tím chtěla skončit a být „normální“, a nebo jsi byla od začátku smířený s tím, že to nejde?

Takové období zatím nepřišlo. Jsem jaká jsem, a pokud se to někomu nelíbí, je to jeho problém.

Ví tvoje okolí o tvé úchylce? Svěřila ses někomu z rodiny, z přátel mimo okruh komunity či někomu v zaměstnání? Způsobilo ti to někdy nějaké problémy?

Ne, že bych to troubila do světa, to vůbec. Ale také to nijak netajím. Coming out v rodině mi zařídil nějaký „dobrák“, který poslal tatínkovi link na jednu stránku. Rodiče nadšení nebyli, takže v rámci dobrých vztahů na toto téma nezavádíme doma řeč, je to můj život a bude takový, jaký si ho udělám. Přátelé o mně vždy tušili, že jsem trhlá a divočejší než oni. V práci to ví nebo tuší dost lidí, včetně šéfů, občas mají někteří narážky, ale práci mi to nekomplikuje.

Kdybys čistě hypoteticky byla sama a nežila v partnerském vztahu, zvažovala bys případně i vanilkovou partnerku? Myslíš si, že může takový vztah fungovat, či bys raději hledala cíleně mezi úchyly

O tom jsem přemýšlela několikrát a pokaždé jsem dospěla k závěru, že já prostě toho dominanta potřebuji i v životě, nejen při „hraní si“. A to i přes to, že si do života jinak nenechám moc kecat a většina lidí z okolí mimo komunitu mě považuje za spíše dominantního jedince.

Je podle tebe vanilkový vztah stejný jako D/s vztah, anebo se liší? Pokud ano, kde vnímáš zásadní rozdíl?

Na tuhle otázku neznám odpověď. Podle mne i tady funguje „jaký si to uděláš, takové to máš.“

I úchylové mají potřeby se množit, mít děti. Myslíš si, že je nutné to před nimi tajit a lhát jim ve chvíli, kdy se něco utajit nepovede, nebo je lepší jim v malých dávkách a rozumné míře pomalu odkrývat obzory?

Můj osobní názor je, že nemá smysl to výrazně tajit, ale chce to dávkovat přiměřeně věku a jeho chápání. Jenže jako bezdětná na to teď můžu mít jiný názor, než až třeba někdy budu mít děti.

Poslední dobou slýchám názor, že se z BDSM stala módní záležitost. Je tomu skutečně tak nebo je jen dnešní generace otevřenější a přístupnější?

Dnešní generace má však rozsáhlejší přístup k informacím, může si najít relevantní zdroje a udělat si názor sama. Na druhou stranu se to na ně valí ze všech stran. A pro media je tato oblast stále vítaným zdrojem senzací, takže se o tom hodně píše. Lidi navíc rádi experimentují, tak se občas v posteli připoutají, jeden druhého plácnou přes zadek a už si myslí, že jsou BDSM+…

Co úchylové a tolerance? Jsou podle tebe tolerantnější než ostatní právě proto, že chtějí od svého okolí respekt sami?

Mně spíš přijde, že úchylové jsou netolerantní. Po ostatních toleranci vyžadují, ale pokud někdo něco dělá jinak než oni, tak je divný.

Co pro tebe znamená BDSM? Relax, sexuální aktivitu, způsob myšlení či styl života?

Asi nejvíc je to sexuální aktivita a relax.

Každý z nás se v průběhu života mění a vyvíjí. Kdybys dnes stála znovu na začátku a měla možnost se svobodně rozhodnout, jestli budeš či nebudeš úchyl (kdyby to teoreticky bylo možné)… byla by tvou volbou vanilka nebo bys nechala vše jak je?

Nechala bych vše tak jak je. Poznala jsem mnoho milých lidí a spousta z nich mi i velmi pomohla v běžném životě. A možná nebýt BDSM, tak nyní nejsem tím čím jsem.