Články

Vítejte aneb Pár slov na úvod

„Žádný učený z nebe nespadl“, říká česká lidová moudrost. V podobě latinského novotvaru, však neméně moudře, také: „Proti gustu žádný dišputát.“

Ta naše „gusta“, ta jsou různá. Někdo holky, jiný vdolky. A někdo ani ne tak vdolky, zato guláš ‚jo‘. Jinému je to jedno. Guláš nebo vdolky, ale holky, ty zas nejsou jeho, nebo její, příslovečné gusto. Něčí gusto, to je hokej, a jiného zas fotbal. Někdo pivo, jiný víno. A někdo třeba – a proč ne – vychlazené mléko.

Jedno z lidských gust, jehož mystérii se věnuje tento server, bývá označováno anglickou zkratkou BDSM. Internetová encyklopedie ho definuje stručně (a ve stručnosti nepřesně): „BDSM je pojem obecně užívaný pro širokou škálu sexuálních praktik a orientací založených na domluvě, že je jeden z partnerů nadřazen druhému.“

Jako encyklopedické heslo to jistě stačí. Avšak – když zůstaneme v nastoleném stylu moudrostí našich lidí – suchá je teorie, zelený strom života.

Možná tedy cítíte, že právě to „něco jiného“ by mohlo být Vaše příslovečné gusto. Možná Vás to zaskočilo, možná se cítíte divně, zvláštně méněcenně, nebo jen „jinakostně“. Možná nevíte co a jak.

Proto se skupina lidí ve složení Zuzák, Tabron, Nufinka, Maruška, Epire a Boris, rozhodla provozovat server BDSMstart.cz. Jeho prostřednictvím se pokusíme zprostředkovat své zkušenosti a znalosti všem těm, kteří by je mohli potřebovat, nebo kteří si třeba jen chtějí rozšířit obzor. Vždyť, jak bylo řečeno na začátku, „žádný učený z nebe nespadl“.

Hodně inspirace a užitku při čtení těchto stránek Vám za nás všechny přeje Boris Carina.