Muzajsovo ohlédnutí za Zajíc párty 2.

Zajíc party očima vtipného a vnímavého Zajíce, moravského barona Muzajse.

Dveře Ateliéru se za mnou zavřely a jdu ke svému autu úplně prázdnou ulicí – ve tři hodiny v noci to není zase tak neobvyklé. Právě jsem opustil Zajíc párty a začínám celou akci probírat a hodnotit. Jako správné egoistické hovado začínám samozřejmě u sebe. Jsem spokojen, nejspíš jsem nikoho nenaštval ani neurazil, slečny, které jsem měl dovézt, jsem dovezl v pořádku, dárečky pro pár známých z internetu se snad líbily… Navíc jsem ani nemusel vymýšlet zábavu pro ostatní a mohl se v klidu bavit sám. Všichni ostatní se bavili spontánně, sami, za vydatného přispění animátorů akce.

A párty samotná? Hlavou mi víří spousta myšlenek, ten chaos nejde shrnout do pár smysluplných vět. Neumím popsat několika slovy něco, co bych jako zážitek přirovnal k dvouměsíčnímu pobytu ve vesmíru s dvoutýdenním výstupem na Měsíc. Otvírám auto a říkám si, že abych si všechno utřídil, musím být méně unavený a více klidný a nestranný, mít víc čistou hlavu. A abych nic nezapomněl, jako obvykle v podobných případech si pořizuji zvukový záznam na diktafon, který si později můžu přehrát pro připomenutí. Spouštím nahrávání a – rozrušen, vzrušen a nikým nerušen – začínám si povídat jen tak, sám pro sebe, na co mě mysl přivede… 

Zajíc párty. Sousloví, kterým jsem žil posledních několik dní, se proměnilo v realitu. Tabron – skvělá ženská, konečně vím, proč je mi tak sympatická. Tormovi ten jeho lehce perverzní humor závidím, a k tomu ten potutelný úsměv a šibalský pohled. Gotika má atmosféru podle mého gusta, i když holky se víc otřepaly na klinice. Já se tak přežral na tom rautu, bylo to výborné. Stejně si Vašek stěžoval, že nechutnalo, protože zbylo. Jenže sežrat všechno, co nachystal, je jako znásilnit subinku palisádovým kůlem – bez škody na zdraví se to tam prostě nevejde. Ten violet wand musím koupit, když už jsem to otestoval.

Jehličky jsem nevyzkoušel, jenže já jsem prase, postříkal bych si sako krví, jak se znám. Safra, jak se jmenovala ta Zaječice, co si tak užívala tu Tormovu ET-312? Ach jo – kdybych si pamatoval nicky, to by bylo dobře. No co, Otta měl na představovačce taky všechno na papírech. Ale byl báječný, všichni se smáli a uvolnila se atmosféra. Kuřárna je prímová, dobře se tam relaxuje, zvlášť když mám v ruce skleničku vína z Čejkovic.

Výběr vína má Nenufer hodně široký, je co koštovat. S Robertem se musím nějak spojit, určitě by mě měl co učit o bondage. Petros je s rákoskou opravdový virtuos. Skládací kozička v Gotice, kterou znám ze Samurajových stránek, vypadá přesně tak, jak jsem si myslel. No musím uvolnit zdroje, hodila by se na výlety. Pyverrn má parádní hůlčičku, už dlouho přemýšlím, že si taky něco takového pořídím, no tak teď jsem se rozhodl definitivně. Stejně budu muset někdy přijet na kecací čtvrtek, ve vitrínce s hračkami jsem viděl pár hezkých kousků…

Přátelé, zdá se vám ten text strašně chaotický, zmatený a neurovnaný? Ve skutečnosti je ten přepis zvukového záznamu hodně upravený, zkrátil jsem to, zjednodušil a vynechal spoustu citlivějších pasáží, které nejsou vhodné pro zveřejnění - jinak by se to vůbec nedalo číst. Jenže přesně to se mi míhalo v hlavě. Obrovské množství impulsů, pocitů, nápadů, zážitků – a všechno najednou.Dnes, týden po Zajíc párty, už můžu hodnotit s větším přehledem. Stejně se to těžko tak jednoduše shrnuje, to prostě musí člověk zažít, aby měl tu správnou představu. Animátoři v čele s Tabron nachystali skvělou akci, u které nebylo možné se nebavit. Myslím, že každý si našel aspoň něco z toho svého „šálku kávy“, co mu sedlo, co mu mělo co říct. Já jim za to skládám poklonu. Zároveň se omlouvám všem, které jsem tu dnes nejmenoval. Ne, že bych je přehlédl nebo na ně zapomněl, jen jsem v tom přívalu akcí, informací a vjemů nenašel dost času na to, abych je více poznal, nebo se rovnou seznámil. Snad někdy příště.

Příště? Zatím nevím kdy a kde, ale vím jistě, že nějaké příště bude. A ostatním mohu zcela zodpovědně doporučit, aby i oni si našli nějaké své „příště“. Věřte, že to bude stát za to. Přesně tak, jako stála za to Zajíc párty. 

Moravský baron Muzajs v.r.