Jak na první sraz

Váháte, jestli se dostavit na svůj první sraz? Nevíte, co Vás tam může potkat? Jak se chovat? Co si obléct? Pak je tento článek určen Vám. Zcela subjektivně, leč pravdivě, a podle vlastních bohatých zkušeností, se Vám pokusím dát ucelenou informaci o tom, jak na takové POPRVÉ jít.

VÝBĚR VHODNÉ AKCE

Já vím, že většina z Vás, když už se rozhodne mezi „úchyly“ jít, je přesvědčena o tom, že musí „teď anebo nikdy“. Ale věřte, že právě správný výběr akce Vám může mnohé usnadnit a předejít spoustě nepříjemností.

Základní dělení akcí je asi na „kecací“ a „akční“. Záleží jen na Vás, na co se cítíte, a zpravidla také na tom, zda máte či nemáte partnera.

Na kecacích akcích je jednodušší se seznámit, je tam prostor pro povídání, dokonce se často pořádají v civilních prostorech, jako jsou kavárny nebo čajovny. V případě, že jsou pořádány v tematických prostorách jako je BDSM klub na Smíchově nebo BDSM studio Flora, je zde možnost si prostory vyzkoušet, a když se odvážíte, tak opravdu něco podniknout. Je však krajně nevhodné prostory blokovat na delší dobu pro neveřejné hraní a znemožnit tak jejich využití ostatním návštěvníkům.

Srazy akční jsou vypsané s cílem a předpokladem, že se účastníci opravdu budou angažovat na dění. Někdy bývá vyžadován dresscode, je zde větší prostor pro hraní, méně lidí, kteří chtějí jen sedět – takže celkově lepší atmosféra pro odvážnější jedince, skupinky a páry.

Když pominu toto základní rozdělení, každá akce může mít nějaké podtéma anebo být přímo tematická. Kecací srazy bývají zcela volné, ale čas od času se stává, že jsou spojené s vernisáží, výstavou, nebo třeba promoakcí k tématu – kniha, pomůcka, výrobce hraček. Tematické akce jsou vypsány zpravidla jako bondage nebo spanking, fetiš, elektro, klinik sraz…. Nicméně je třeba vnímat, zda jde o pouhý sraz, nebo o workshop – tedy o sraz s daným programem a cílem naučit účastníky něčemu z daného tématu.

Když to zkrátím. KAŽDÁ AKCE MÁ SVÉ PROPOZICE. Čtěte je! Není to žádné zbytečné obtěžování. To že jste na nějakém srazu byli, neznamená, že tento bude stejný. To, že máte nějakou představu z povídek, neznamená, že to tak probíhá reálně. Postupujte podle propozic, řádně se registrujte, komunikujte s odpovědnými organizátory – nebojte se ptát! Berte v potaz specifika prostor, požadavků a přístupu pořadatelů.

Co skutečně nedoporučuji, je propozice a pravidla dané akce porušit. Nejmenší zlo, které vás může potkat je, že přijdete naprosto nevhodně oblečeni. Další variantou je vykázání z prostoru akce a v nejhorším, při porušení opravdu zásadních pravidel, zákaz vstupu na akce další. Na tomto místě bych ráda podotkla, že pořadatelé akcí se zpravidla znají a o výtržnících se samozřejmě vzájemně informují.

PŘED AKCÍ

Jste nervózní, a máte chuť to na poslední chvíli vzdát? Dobře Vám radím – nedělejte to. Stejně jako pořadatelé dobře znají problematické účastníky, většina z nás má přehled o lidech „nespolehlivých“, kteří se zaregistrují, zablokují volné místo a nakonec nedorazí. Ostatně – není zase až tak moc čeho se bát. Vybrali jste si akci, o kterou stojíte, pravidla znáte a respektujete, dodrželi jste propozice.

Přeci jen si nejste tak docela jistí? Kontaktujte pořadatele, nebo někoho z účastníků, kteří jsou na akci přihlášení. Není to jejich povinnost, možná narazíte na problémy, ale pokud zachováte vhodnou (čti lidsky slušnou) formu, myslím, že každý rád pomůže. Vysvětlete, že jdete poprvé a pokuste se poznat osobu tak, abyste se v případě problémů během akce měli na koho obrátit. A ne, tím skutečně nemyslím stokrát ohraná klišé: „Madam, poníženě Vás žádám, abyste se mě ujala…“!Tato forma, věřte nevěřte, bude mít spíše opačný efekt. Zvláště, když to napíšete veřejně známé subince.

VSTUP NA AKCI

První, koho byste měli vyhledat, když dorazíte na svůj první sraz, je pořadatel. Ten Vám ukáže, kam si dát věci, jak fungují objednávky, kde jsou jaké prostory, může Vás představit někomu známému atd. Neočekávejte, že se Vám bude věnovat celý večer, od toho tam skutečně není a má pravděpodobně plné ruce práce. Informace Vám ale určitě dá.

Co dál? Bavte se. Chovejte se stejně jako byste se chovali například v hospodě na rozsáhlé oslavě narozenin, kde znáte jen oslavence, který ještě nedorazil. Představte se, zeptejte, zda si můžete přisednout, zapojte se (nevtíravě) do hovoru, pokud k tématu máte co říct, nebo Vás zajímá. Buďte komunikativní, přátelští, otevření a dodržujte primárně běžná pravidla chování, sekundárně vše, co už znáte z propozic a pravidel.

A teď již nezbývá, než odkázat na některý z kalendářů akcí a popřát hodně štěstí!