Co jak a proč

Správně nastavená terminologie a pochopení obecně zažitých pojmů je základem vzájemného porozumění. Připravili jsme pro vás slovníček pojmů a další faktické přehledy a vysvětlivky.

Jablka a hrušky

Poslední dobou mě čím dál více dráždí, že lidé neumí používat základní pojmy a pak se diví. Že subinka nevydrží výprask, že ten bič je ze dřeva, že v Rakousku tomu říkají jinak, že se lidem nelíbí fotky shibari plochou fialovou páskou… Když je napomenete, urazí se. Jenže, dámy a pánové, když už ty cizí termity používáte, dejte si pozor, abyste v nich neměli rizoto, místo guláše, na který už jsou všichni zvyklí.

Číst dál...

Jak na první sraz

Váháte, jestli se dostavit na svůj první sraz? Nevíte, co Vás tam může potkat? Jak se chovat? Co si obléct? Pak je tento článek určen Vám. Zcela subjektivně, leč pravdivě, a podle vlastních bohatých zkušeností, se Vám pokusím dát ucelenou informaci o tom, jak na takové POPRVÉ jít.

Číst dál...

Typologie srazů

V textu Jak na první sraz, jsem Vás nabádala, abyste si vybrali vhodný sraz a naznačila, co na kterém konkrétním typu srazu můžete očekávat. Tento text by Vás měl typologií srazů provést důkladněji a tedy Vám pomoci se zorientovat v propozicích nabízených srazů.

Číst dál...